Kurz Umění meditace (Katka Prokopová)

Neděle 18. 2. 2024 – 10. 3. 2024 od 19:15 do 20:45
MOOD Karlín

Začínáte s meditací?
Uvažujete o tom, že byste zkusili její kouzlo?
Čtyřtýdenní kurz vás uvede do světa meditací.

Meditace je perfektní nástroj pro zvládání stresu. Učí nás pracovat s negativními myšlenkami (a myslí obecně), být celkově emocionálně stabilnější. To je ale jen velmi malý výčet nespočtu benefitů, které meditace přináší.

Tento kurz je designován tak, aby vám především pomohl vytvořit osobní meditační praxi, která vás bude bavit a bude pro vás udržitelná.

Naše společná setkání budou nejen o praxi a teorii meditace, ale zároveň i o sdílení, zodpovídání dotazů a vzájemné inspiraci.

Existuje mnoho cest a technik z různých tradic, ale tento kurz vychází z tradičního jógového učení. Stojí tak na následujících základních pilířích:

  • Pranayama – dechové techniky (dech je mostem mezi tělem a myslí, a tak nám na úvod každé lekce pomůže se více zpřítomnit)
  • Mantra či jiné zvukové vibrace (např. zpěv mantry ohm – opět se není čeho bát, jakýkoli zpěv manter je dobrovolný, ale stejně tak jako každý jiný zpěv i zpěv manter navozuje pozitivní pocity, můžete si ho vyzkoušet třeba až sami doma)
  • Meditace – primárně: mindfulness (meditace všímavosti), bodyscan, meditace metta (meditace laskavosti či také soucitu, která je mimo jiné perfektní prevencí proti syndromu vyhoření)
  • Satsang (sdílení)

Součástí jednotlivých setkání budou i tipy na rychlé meditační techniky, které lze praktikovat v kanceláři, či jiné praktické rady, které vám pomůžou integrovat meditaci a všímavost (mindfulness) do běžného života.

Pokud máte jakékoli obavy nebo vás napadají otázky, které byste rádi zodpověděli před samotným kurzem, ozvěte se lektorce přímo na instagramový profil @with.kaci nebo přes e-mail studia info@moodyoga.cz.

Kurz není vhodný pro osoby, které trpí psychickými potížemi, především pak těmi akutními. V případě, že do takové skupiny spadáte, o vhodnosti meditace se poraďte se svým lékařem/terapeutem.

Kurz můžete navštěvovat v MOOD Karlín.

Čtyři týdny se vám bude věnovat lektorka Katka Prokopová. Jóga ji učí vnímat s pokorou a láskou nejen sama sebe, ale i svět kolem.

– kurz není možné uhradit pomocí zvýhodněného kreditu ani kartou Multisport

Na kurzu je omezená kapacita, aby měla lektorka čas se každému individuálně věnovat. Vaše rezervace bude platná až po uhrazení kurzu. Bez platby vám bohužel nejsme schopni místo rezervovat a rezervace vám bude automaticky systémem vymazána.

Kde:

MOOD Yoga Karlín

Kdy:

18. 2. 2024 – 10. 3. 2024
Neděle 19:15 – 20:45

Cena kurzu: 1.490,-