Lektoři

Katka Klemšová

Sportu se aktivně věnuji od roku 2008, kdy jsem začala pracovat jako osobní trenérka fitness a kondičního cvičení..

Sportu se aktivně věnuji od roku 2008, kdy jsem začala pracovat jako osobní trenérka fitness a kondičního cvičení.

Měla jsem potřebu se pořád za něčím hnát, až mi tělo dalo před dvěma lety najevo, že je čas zvolnit, myslet více na sebe a ne jen na ostatní. V tom okamžiku se v mém životě objevila jóga. Jóga je pro mne zklidnění, ztišení mysli, uvolnění a ponoření do sebe sama. Dává mi nové pohledy na život a okolí, uvědomění si, abychom se nebrali tak vážně, život si užívali a brali ho takový, jaký je. I když se zaměřuji na silovější a dynamičtější styly, jako je vinyasa, power joga nebo ashtanga, cizí mi nejsou ani pomalejší a relaxační styly jako jin joga. Čím déle praktikuji, tím více vyhledávám pomalejší a jemnější lekce. Vše se dá přizpůsobit jak začátečníkovi, tak pokročilému. Společně se pak povezeme na vlně dechu až do příjemného uvolnění.

Bára Cviková (Tuzarová)

Na józe se mi nejvíc líbí, že nám dává spoustu praktických nástrojů, jak být doopravdy tady a teď..

Na józe se mi nejvíc líbí, že nám dává spoustu praktických nástrojů, jak být doopravdy tady a teď.

S každým nádechem, s každým výdechem. Ať už jsem nastávající maminka, sportovec, manažer, účetní, umělec, lékař nebo řidič, nám všem se hodí umět být tady a teď. Neutíkat ani do toho, co už bylo a nemůžeme to zpěvně ovlivnit, ani do toho, co teprve přijde a nemůžeme to stoprocentně kontrolovat. Co ale můžeme, je plně vnímat každý náš nádech a výdech, a to nejen na podložce při praxi jakékoliv fyzické jógy, ale hlavně i mimo ni.

Kromě toho, že ráda plynu s dechem a učím ostatní, jak na to, mám ráda i dobré české pivo, teplé letní večery s rodinou a přáteli nebo vodní sporty všeho druhu, od vodního slalomu, před jachting, windsurfing a surfing až k paddleboardům.

Těším se na vás na podložkách.

Gábina Fialová

Zaměřuji se jak na klidnou a relaxační jógu, tak na dynamičtější lekce..

Zaměřuji se jak na klidnou a relaxační jógu, tak na dynamičtější lekce.

Jóga mi pomohla překonat jedno tězké životní období, a proto nikdy nepřestanu tvrdit, že je jóga lepší než psycholog. Ráda bych radost z jógy a její pozitivní vliv na psychiku člověka šířila dál. Ať už to bude při jemných lekcích, kdy se protáhneme, zrelaxujeme, uvolníme tělo, mysl a veškeré napětí v těle, nebo při dynamických lekcích, kdy přes plynulé pohyby a pevné pozice nebudeme myslet na nic jiného, než na náš dech a známé “tady a teď”. Dech je nedílnou součástí každé lekce a pokud to pochopíme, prožitek z jógy bude o to intenzivnější. Jedno ale mají oba druhy lekcí společné. Vždy kladu důraz na správné provedení jednotlivých ásan a vyvážení mezi protahováním a posílením celého těla. Na závěr nikdy nemůže chybět relaxace, většinou formou vizualizace a s aromaterapií. Z lekcí odejdete naplnění energií, zrelaxovaní a s úsměvem na tváři.

Vilma Rašovská

Vždycky jsem měla velice kladný vztah k pohybu. Jógu jsem objevila během svého několikaletého pobytu ve Španělsku..

Vždycky jsem měla velice kladný vztah k pohybu. Jógu jsem objevila během svého několikaletého pobytu ve Španělsku.

Tehdy jsem zjistila, že propojením našeho těla a mysli můžeme s naším tělem lépe pracovat a starat se o něj. Se svou praxí jsem začala v Barceloně. Po návratu do Prahy jsem se rozhodla absolvovat kurz pro instruktory jógy, a věnovat se tak i vedení lekcí. Jóga je pro mě nejen fyzickou praxí, ale také zdrojem stálého učení, poznávání a pozitivní energie, kterou mi do života dodává.

Bára Bezdíčková

Před lety jsem hledala především chvíli odpočinku od každodenního stresu v prostředí mezinárodní společnosti a požadavků, které na nás klade okolí i my sami..

Před lety jsem hledala především chvíli odpočinku od každodenního stresu v prostředí mezinárodní společnosti a požadavků, které na nás klade okolí i my sami.

Našla jsem odpočinek, poznala kouzlo zastavení, uvolnění, objevila nový rozměr sebe, světa, života. Základem mé jógové praxe je integrální jóga Milady Bartoňové a jejích žáků (Jitka Stehlíková, Míla Mrnuštíková, Zdeněk Štička), mám zkušenost s dalšími proudy (krijajóga, kumnye) a metodami vědomé práce (psychofonetika pod vedením Yehudy Tagara).

Jsem velmi otevřena novým inspiracím, ale základ zůstává - jemné protahování, prodýchávání a uvolňování vede zcela přirozeně k pružnosti těla a mysli a k psychické vyrovnanosti. Vědomou prací s tělem, dechem a myslí tak postupně a nenásilně proměňujeme vztah k sobě, k druhým, k životu. Jóga se pak opravdu stává cestou - cestou neustálého objevování, a nalézání… vědomí života.

Lucie Šmoldasová

V lekcích se věnuji kompenzaci následků dlouhého sezení, celkovému protažení, posílení (nejen) středu těla, relaxaci a zklidnění mysli, práci s dechem..

V lekcích se věnuji kompenzaci následků dlouhého sezení, celkovému protažení, posílení (nejen) středu těla, relaxaci a zklidnění mysli, práci s dechem.

Ten je totiž nejlepším lékem na stres - je zadarmo a vždy jej máme s sebou. Snažím se hlídat správné provedení ásan, zapojení svalů, opravovat chyby. Principy pohybu jsem studovala tak dlouho a tak důkladně, až jsem se rozhodla nabrané znalosti šířit, předávat a samozřejmě dál prohlubovat.
S jógou jsem začala v roce 2004 v Anglii, pak jsem se nějakou dobu věnovala dynamickým sportům a od roku 2010 je jóga každodenní součástí mého života. Pomáhá mi načerpat energii, posílit tělo a povzbudit duši, ujasnit si myšlenky.

Lenka Eidlpesová

Spojuji dohromady jógu s aromaterapií a zabývám se také prací s ženskými tématy.

Kromě 13 let osobní praxe, včetně speciální praxe v těhotenství a po porodu, jsem certifikovaná lektorka jógy II. třídy (Česká akademie jógy), kde jsem absolvovala na FTVS s prací “Jógová příprava k porodu” .

V Indii v kolébce jógy v Rišikeši jsem absolvovala 200 h Yoga Teacher Training (Association for Yoga And Meditation), v Praze pak Kurz Cvičení pro těhotné a po porodu (UNIFY), Kurz Joga pro těhotné v Power Academy. Také mám Rekvalifikační kurz Masér pro sportovní a rekondiční masáže (Centrum Regeneračního Vzdělávání) a absolvovala jsem Základní kurz aromaterapie u Asociace českých aromaterapeutů.

Kromě jógy jsem se aktivně věnovala také tanci, různým body-mind přístupům a dlouhodobě jsem se vzdělávala také v oblasti psychosomatiky.

Jógu pro začátečníky, mírně pokročilé i těhotné jsem učila ve studijích Jóga Letná, Třetí Oko, World Class, Slunečnice a ve vlastních prostorech.

Po všech těchto zkušenostech jsem zjistila, že je pro mě prioritou přizpůsobit se potřebám klienta, aby jógová praxe byla co nejúčinější. Proto jsem se rozhodla nabízet pouze individuální lekce ve svém současném projektu individuálních lekcí Tvoje joga (https://www.tvojejoga.cz/).

Bára Opletalová

Jóga je pro mě úžasným prostředkem, který nám v dnešní uspěchané době umožňuje na chviličku se zastavit a vypnout všechny starosti všedního dne..

Jóga je pro mě úžasným prostředkem, který nám v dnešní uspěchané době umožňuje na chviličku se zastavit a vypnout všechny starosti všedního dne.

Pomůže nám tak utišit jindy hlučnou mysl a na několik okamžiků se věnovat plně sama sobě, ponořit se do melodie svého dechu a vnímat jedinečné spojení těla, mysli a ducha.

Fascinuje mě schopnost jógy úžasným způsobem ovlivňovat naše fyzické i psychické zdraví, přiblížit nás sobě samým a vytvořit v našem těle prostředí, ve kterém se náš duch i mysl cítí dobře. Jóga je opravdu překrásná filozofie a je mi velkou ctí, že mohu alespoň střípek z ní předávat dál.

Bára Schramlová

Nejraději tak stoupám na podložku hned ráno, abych měla probuzené tělo, čistou hlavu a hlavně dobrou náladu do nového dne.

Jóga umí rozhýbat tělo a zároveň uklidnit mysl – to je její největší kouzlo a i díky tomu mi jóga vždy zaručeně zvedne náladu. Nejraději tak stoupám na podložku hned ráno, abych měla probuzené tělo, čistou hlavu a hlavně dobrou náladu do nového dne. Proto mám mimo jiné ranní lekce, kde se snažím zpříjemnit den i ostatním.

Józe se věnuji už několik let a s každým dnem mě baví zase o něco víc. Den co den díky ní objevuji nové možnosti svého těla a pokaždé mě nadchne svojí pestrostí. Možnosti máme ale každý jiné a je důležité umět podlo toho se svým tělem zacházet. Praktikovat jógu neznamená umět stát na hlavě - a o tom vím díky svým zdravotním omezením své. Proto vůbec nevadí, že si neumíte dát nohu za krk. I tak můžete dělat jógu.

Lekce jógy nejsou žádná věda, a kdyby byly, moji hodinu zvládne každý. Vědu mám totiž v oblibě, a proto studuji bioinformatiku na Karlově univerzitě. Pokud mi z tvoření lekcí zbude dávka kreativity, tak ve volném čase šiji, pletu nebo vyšívám.