Lektoři

Katka Červáková

Dráhu jógového lektora nastoupila před třemi lety. Zaměřuje se především na jógu na vlně dechu, dynamičtější Vinyasu, ale také na Hatha jógu.

Dráhu jógového lektora nastoupila před třemi lety. Zaměřuje se především na jógu na vlně dechu, dynamičtější Vinyasu, ale také na Hatha jógu, kterou měla možnost studovat i v tradiční formě, v Indii v Mysore.

Ve svých lekcích dbá na správné nastavení v asánách a svým jemným hlasem provádí každého na jeho jógové cestě.

"Miluji klid, který mi jóga dává, a zároveň pocit, že se neustále někam posouvám a vyvíjím. Je to pro mě ideální kombinace životní filozofie a pohybu. Mé lekce se snažím vést s ohledem na možnosti každého z klientů. Vždy začneme zklidněním, pokračujeme protažením a dynamičtějšími asánami. Na konci samozřejmě nikdy nechybí zasloužená šavásána, kdy necháme celou praxi doznít. Ráda také na svých lekcích využívám účinky aromaterapie, kterou nyní také studuji ve dvouletém kurzu na Institutu aromaterapie v Praze."

Linda Donáthová

Jsem vděčná za to, že mě jóga neopustila a obohacuje každý můj den lekcí nebo třeba jen pár minutami.

S jógou jsem se poprvé setkala asi před dvaceti (je to možný???) lety, hlavně přes knížky André van Lysebetha, protože jóga se tehdy v Praze praktikovala asi na dvou – a to ještě velmi dobře utajených – místech.
Uchvátily mě tehdy nejen ásany, které jsem si doma skoro potajmu zkoušela, ale i celý životní styl, který jóga představuje.

Jsem vděčná za to, že mě od té doby neopustila a obohacuje každý můj den lekcí nebo třeba jen pár minutami. Někdy stihnu jen pár ranních pozdravů slunci, jindy se zase zastavím až večer při relaxaci a meditaci. Ať tak nebo tak, jóga byla, je a bude moje cesta. Jsem za to vděčná, děkuji.

Vedu lekce klasické hatha jógy, kam kromě ásan zařazuju i pránická dechová cvičení, dynamické relaxace nebo prvky z jin jógy tak, aby každá hodina obohacovala naši pravidelnou jógovou praktiku a společně strávený čas nás bavil.

Sylva Dundáčková

Jóga je pro mě odpočinkem, terapií, spojení se sebou a místem, kde čerpám energii.

Jóga je pro mě odpočinkem, terapií, spojení se sebou a místem, kde čerpám energii. Stala se pro mě životní cestou. Zajímá mě propojení tradiční jógy a fyzioterapie.

Učení jógy vnímám jako vytváření prostoru, ve kterém vás velmi jemně a z bezpečné vzdálenosti provádím pří hledání cest spojení se sebou. Jelikož věřím, že vše, co potřebujeme znát, máme již v sobě. Jen to probudit. V rámci lekcí využívám zkušenosti ze studií fyzioterapie a absolvování různých fyzioterapeutických kurzů zaměřených na práci s tělem a dechem. Také jsem prošla 200hodinový kurz vinyasa jógy v Prague Yoga Collective a studuji ucelený, více než roční kurz Jógy v širších souvislostech.

A tak do jednotlivých lekcí zapojuji optimální nastavení v jednotlivých jógových pozicích, dechové a relaxační techniky, energetických cvičení, kreativitu a hravost.

Gabča Fialová

Zaměřuji se jak na klidnou a relaxační jógu, tak na dynamičtější lekce..

Zaměřuji se jak na klidnou a relaxační jógu, tak na dynamičtější lekce.

Jóga mi pomohla překonat jedno tězké životní období, a proto nikdy nepřestanu tvrdit, že je jóga lepší než psycholog. Ráda bych radost z jógy a její pozitivní vliv na psychiku člověka šířila dál. Ať už to bude při jemných lekcích, kdy se protáhneme, zrelaxujeme, uvolníme tělo, mysl a veškeré napětí v těle, nebo při dynamických lekcích, kdy přes plynulé pohyby a pevné pozice nebudeme myslet na nic jiného, než na náš dech a známé “tady a teď”. Dech je nedílnou součástí každé lekce a pokud to pochopíme, prožitek z jógy bude o to intenzivnější. Jedno ale mají oba druhy lekcí společné. Vždy kladu důraz na správné provedení jednotlivých ásan a vyvážení mezi protahováním a posílením celého těla. Na závěr nikdy nemůže chybět relaxace, většinou formou vizualizace a s aromaterapií. Z lekcí odejdete naplnění energií, zrelaxovaní a s úsměvem na tváři.

Tamara Gajdušková

Vzpomínám si na svou první lekci jógy pro začátečníky, kdy jsem se v Šavásaně rozbrečela.

Vzpomínám si na svou první lekci jógy pro začátečníky, kdy jsem se v Šavásaně rozbrečela. Bylo to, jako by mi někdo otevřel srdce, metličkou v něm několikrát zakroužil, ukázal mi, kdo jsem, a poté si ten "prach" začal postupně zase sedat.

Má praxe mi otočila život vzhůru nohama a ukázala mi, kde si naučenými vzorci chování bráním ke svobodě. Otevírá mi srdce a dává klid. Učí mě žít v přítomnosti a být otevřená všemu, co mi do života přichází.

Simona Harániová

Pohyb a sport mě provází od malička celý život. Jóga si mě ale našla až později, když jsem se v roce 2017 přestěhovala do Prahy.

Pohyb a sport mě provází od malička celý život. Jóga si mě ale našla až později, když jsem se v roce 2017 přestěhovala do Prahy. Nejprve jsem objevila její fyzickou (asánovou) stránku, později mi však postupně do života přicházely i další a důležitější aspekty jógy, až jsem se rozhodla prohloubit své znalosti a přihlásila se na 200hr Teacher Training.

Naplňuje mě v lidech probouzet lásku k pohybu. Kdo už na mé lekci někdy byl, tak ví, že se neberu tak vážně. Je pro mě důležité, aby asánová praxe byla do jisté míry také zábava. Jen k tomu, co nás skutečně baví a naplňuje, se totiž budeme vracet s láskou a radostí celý život.

Na mých lekcích chci vytvářet prostor k tomu, abychom se vědomě zastavili, nadechli se, učili se vnímat tělo, dech a zůstali přítomni v daném okamžiku. Víc než na dokonale vypadající asány se budeme soustředit na jejich správné provedení a zapojení všech svalů. Občas vyzkoušíme různé dechové techniky, zaexperimentujeme s balančními pozicemi a budeme hledat své hranice, a tím lépe poznávat sami sebe a své tělo.

Mým cílem a přáním je ukazovat, že jóga je nejen skvělým nástrojem k udržení těla i mysli v dobré kondici, ale může být také úžasným návodem na šťastný život. Protože teprve mimo podložku se děje ta opravdová jóga 🙂

Kristýna Hlubučková

Díky praxi jógy jsem se naučila být přítomná s každodenními prožitky, což v důsledku mj. dopomohlo k intenzivnějšímu sebepoznání a práci na sobě.

Cestu k józe jsem si našla, když jsem cestovala v čínské provincii Yunnan. Jednoho chladného rána jsem zašla na lekci hatha jógy. Průběh lekce mě okouzlil natolik, že mi motivace praktikovat každodenně jógu vydržela dostatečně dlouho na to, aby se z toho stal zvyk. Díky praxi jógy jsem se naučila být přítomná s každodenními prožitky, což v důsledku mj. dopomohlo k intenzivnějšímu sebepoznání a práci na sobě.

Dávají mi smysl lekce, které podporují vlastní praxi každého z účastníků, ať už je úplným začátečníkem, nebo si s jógou už delší dobu tyká. Chci nabízet lekce, které dávají prostor volby – ať už se jedná volbu intenzity praxe či variace pozice. Mým záměrem je, aby si každý mohl z lekcí odnést něco do svého každodenního života.

Vývoj mé praxe začal hatha jógou a pokračoval přes rok a půl intenzivní výukou se zaměřením na "správné provedení pozic" na styl iyengar. Následně jsem iyengar vyměnila za ashtanga mysore, což mi dopomohlo k zaměření se na dech a oproštění se od snahy, aby pozice byla perfektní. V roce 2022 jsem absolvovala základní lektorský výcvik, který jsem o rok později rozšířila výcvikem v oblasti yin jógy na Novém Zélandu. Nadále se vzdělávám v oblasti jógy, trauma informovaném přístupu a v somatickém pohybu.

Denisa Chaloupková

Díky józe jsem dokázala zastavit a vnímat přítomný okamžik, zklidnila jsem svou mysl a začala jsem vidět život jinýma očima.

Jógu jsem začala cvičit kvůli zažívacím potížím, stresu a také možná kvůli životní fázi, během které jsem hledala něco, co mi chybělo. Díky józe jsem dokázala zastavit a vnímat přítomný okamžik, zklidnila jsem svou mysl a začala jsem vidět život jinýma očima, s mnohem větším pocitem vděčnosti.

Hned na své první lekci jsem věděla, že to, co jsem zažila a co mi předala má první lektorka jógy, bych jednou chtěla předávat i já. Později jsem si udělala 200hodinový kurz jógy v Česku a hned rok na to jsem se vydala do Thajska na 300hodinový kurz tradiční Hatha jógy.

Věnuji se tedy tradiční hatha józe a transformacím z pozice do pozice, kde rozvíjím mobilitu a koordinaci těla. Pohyb jako takový se skládá z několika malých pohybů, které na sebe navazují. Je tedy důležité rozvíjet všechny jeden po druhém.

Do lekcí s oblibou zapojuji jógovou filozofii, dechové techniky a myšlenky, nad kterými člověk může přemýšlet.

Jana Jedličková

Proč zrovna jóga? Protože v józe se nemusí nic. Skutečně nic. V józe se jenom může a může se naopak zcela všechno!

Proč zrovna jóga? Protože v józe se nemusí nic. Skutečně nic. V józe se jenom může a může se naopak zcela všechno!

Jóga je způsob, jak se ráno dostat z postele a také způsob, jak se do ní večer vrátit. Je to způsob, jak proplout dnem. Pomocí jógy se dá uklidit si v hlavě a také v celém těle.

Jsem snílek a miluji dezerty. Lektoruji jógu a stále se vzdělávám. Vedle doktorského studia se aktivně věnuji lezení a všemu, co k němu patří, včetně spaní pod hvězdami a cestování do dálných, a ne tak dálných krajin. Miluji dobré jídlo, luční květiny a sobotní rána. Nejsem ranní ptáče a nejsem ani večerní sova. Zvýšit tep mi dokáže myšlenka na espresso a dort.

Sára Jislová

Jsem nadšená, jak je jóga rozmanitá a kolik toho můžu ještě objevovat.

Jóga je mým útočištěm už víc než 10 let. A za těch pár let, co ji učím, jsem jí propadla ještě víc. Neustále jsem nadšená, jak je rozmanitá a kolik toho můžu ještě objevovat. Jsem ráda, že potřeby mých klientů jsou naprosto odlišné od těch mých, a já tím pádem mám možnost prozkoumávat nové styly, techniky a způsoby, jak pracovat s lidským tělem, dechem a duší.

Stejné útočiště, jako jóga poskytla mně, se snažím vytvářet na svých lekcích. Nabádám každého studenta jógy k tomu, aby pracoval sám se sebou, lekci si upravoval a nad tématy, které v lekcích probíráme, přemýšlel kriticky a nepřejímal je čistě jako dogma.

Každý vědomý nádech a výdech je šancí být plně tady a teď. Ať už jsem sportovec, manažer, účetní, umělec, lékař nebo řidič, nám všem se toto umění hodí. Neutíkat do toho, co už bylo a co nemůžeme zpěvně ovlivnit, ani do toho, co teprve přijde a nemůžeme to stoprocentně kontrolovat. Co ale můžeme, je plně vnímat každý náš nádech a výdech, a to nejenom na podložce při praxi jógy, ale hlavně mimo ni.

Zároveň se snažím své lekce stavět terapeuticky po všech stránkách – jak té psychické, tak i fyzické. Dbám na zdravé, bezpečné a udržitelné provedení pozic v souladu s moderními poznatky z fyzioterapie. No a kromě toho, že ráda plynu s dechem a učím ostatní, jak na to, mám ráda i dobré české pivo, teplé letní večery s rodinou a přáteli, cestování, a vodní sporty všeho druhu.

Lucie Junková

Na józe je nádherné to, že má mnoho podob a praxi si můžeme uzpůsobit našim aktuálním potřebám.

Jóga mě v životě provází téměř deset let. Ta pravá, životní láska se rozhořela naplno v roce 2017, kdy jsem se přestěhovala do Austrálie.

Život v nové zemi mi připravil mnoho výzev a byla to právě jóga, která mi pomohla naplno procítit a docenit to dobré a s trochu větší lehkostí proplout tím horším. Naučila mě větší trpělivosti, toleranci a respektu vůči mému tělu a všem jeho limitům.

Navíc mi díky józe do života vstoupilo i nepřeberné množství báječných nových lidí, ze kterých se stali mí přátelé. Je to jedna velká jízda a jakmile jednou naskočíte, už nemáte důvod přestat. Proto jsem se také rozhodla, že bych prožitek a lásku k józe chtěla předávat dál jako lektorka.

Cílem všech mých lekcí je především to, aby praxe byla vždy bezpečná a vhodná ať už pro úplného jógového začátečníka, tak pro pokročilejší. Učíme se naladit na sebe sama, vnímat naše tělo a jeho potřeby a jednat vždy s respektem k našemu aktuálnímu fyzickému i duševnímu rozpoložení.

Na józe je nádherné to, že má mnoho podob a praxi si můžeme uzpůsobit našim aktuálním potřebám. Spočívá v ní krása protikladů. Přesně takové jsou i mé lekce. Light lekce jsou velmi jemné flow, kde ráda kombinuji prvky fyzio a jin jógy spolu s dechovým cvičením a krátkou meditací. Deep lekce jsou naopak meditací v pohybu. Jsou dynamické, silovější a zapotíme se u nich.

Petra Jurášková

Každá moje lekce má ambici ulevit od bolesti, naučit se vnímat své tělo a začít ho poslouchat.

Pohyb je pro mě nedílnou součástí života. Doprovází mě v různých formách již od dětství. Lyže, plavání, atletika, nejvíc mi ale učarovala sportovní gymnastika. Té jsem se aktivně věnovala 15 let a dosáhla vrcholové úrovně. Následně jsem vystudovala tělesnou výchovu a sport na FTVS. Při studiu jsem objevila kouzlo lektorování. Vedla jsem lekce jak dynamického charakteru, tak pomalé, kompenzační. Tou dobou jsem se zamilovala do jógy.

Momentálně mi největší smysl dává takový pohyb, který respektuje anatomii a fyziologii lidského těla a jeho zákonitosti. Každá moje lekce má ambici ulevit od bolesti, naučit se vnímat své tělo a začít ho poslouchat. Lekcí se snažím předat návod, jak sám sobě pomoci od potíží. Mým zaměřením je především funkční a zdravý pohyb. Celý můj koncept lekcí z tohoto přístupu vychází.

Lekce jsou vhodné pro každého, kdo si chce zacvičit jógu trochu jinak, rozšířit si pohled na pohyb a opřít se o zákonitosti, které nesou zdraví a funkčnost.

Terka Kalinová

Lekce Terky balancují mezi dynamikou a jemností.

Jóga mi přináší hned dvojitou radost. Nejprve když ji mohu sama praktikovat a ze svého těla si vytvářet malou laboratoř, ve které prozkoumávám její účinky. A poté, když mohu na jógové cestě provádět své studenty a pomáhat jim cítit se dobře.

Mé lekce balancují mezi dynamikou a jemností. Nejčastěji lektoruji lekce Vinyasy jógy, Flow jógy a Restorativní (relaxační) jógy. Hraji si s kombinací tradiční jógové nauky, kterou jsem studovala v indickém Mysore, a také s moderním přístupem k pohybu, který je neméně důležitý.

Často jsou tedy součástí lekce i jiné pohyby než jen tradiční jógové pozice. Protože sama praktikuji Iyengar jógu, hledám v józe principy zdravého pohybu tak, aby bylo cvičení bezpečné a dalo se přizpůsobit každému z nás. Moc se těším na společné lekce a prožitky.

Katka Klemšová

Sportu se aktivně věnuji od roku 2008, kdy jsem začala pracovat jako osobní trenérka fitness a kondičního cvičení..

Sportu se aktivně věnuji od roku 2008, kdy jsem začala pracovat jako osobní trenérka fitness a kondičního cvičení.

Měla jsem potřebu se pořád za něčím hnát, až mi tělo dalo před dvěma lety najevo, že je čas zvolnit, myslet více na sebe a ne jen na ostatní. V tom okamžiku se v mém životě objevila jóga. Jóga je pro mne zklidnění, ztišení mysli, uvolnění a ponoření do sebe sama. Dává mi nové pohledy na život a okolí, uvědomění si, abychom se nebrali tak vážně, život si užívali a brali ho takový, jaký je. I když se zaměřuji na silovější a dynamičtější styly, jako je vinyasa, power joga nebo ashtanga, cizí mi nejsou ani pomalejší a relaxační styly jako jin joga. Čím déle praktikuji, tím více vyhledávám pomalejší a jemnější lekce. Vše se dá přizpůsobit jak začátečníkovi, tak pokročilému. Společně se pak povezeme na vlně dechu až do příjemného uvolnění.

Anička Knollová

Jóga nás učí naslouchat nejen sobě, ale všemu kolem nás. Učí nás pokoře, vděčnosti a překonání svého ega.

Jóga se stala součástí mého života kolem roku 2009. Byla pro mě ideální kompenzací náročného tanečního tréninku na konzervatoři. Díky ní jsem se začala o své fyzické tělo lépe starat a naslouchat mu.
Později mě začala pohlcovat více každým dnem a stala se opravdovou láskou. Jóga je mou nedílnou součástí, dělá mě šťastnou a mou vášní je předávat tuto radost a lásku dál.

Jóga je pro mě nejen o zdravém, správném a výživném provedení ásan na podložce, ale hlavně o tom, jak ji přenést mimo ni. Jóga nás učí naslouchat nejen sobě, ale všemu kolem nás. Učí nás pokoře, vděčnosti a překonání svého ega.

Yoge sa venujem už 6 rokov. Cvičenie Yogy ma nesmierne baví, a preto som si pred dvoma rokmi urobila trénersky kurz na Hatha Yogu a pod vedením skvelých zahraničných lektorov aj ďalší kurz Vinyasa Yogy.

Šárka Kohoutová

Zkoušej, zkoumej a hraj si. Všichni jsme jedineční! A tato jedinečnost se může probouzet a podněcovat na jógamatce.

S jógou jsem začala před 11 lety jako s možností meditace v pohybu. Prožívala jsem dlouhé období nízké sebedůvěry, nelibosti vůči svému tělu, nepřijímání sama sebe.

Jako profesionální houslistka jsem bojovala s trémou a nervozitou. Ačkoliv na pódium vcházela žena s hlavou vysoce zdviženou, uvnitř se odehrával souboj malé holčičky. Utápěla jsem se v kolečku sebelítosti a slz. Jóga mi přinesla nový rozměr.

Začala jsem zkoumat své prožívání a emoce. Pocítila jsem větší energii a radost ze svého těla. Čím víc jsem postupovala na jógamatce, tím snadněji jsem odlupovala vrstvy přesvědčení, která mě blokovala.

Co na podložce doporučuji? Zkoušej, zkoumej a hraj si. Všichni jsme jedineční! A tato jedinečnost se může probouzet a podněcovat na jógamatce. Objevuj své možnosti, překroč mylná přesvědčení o sobě a hraj si nejen na podložce, ale i v životě. Tak se z jógy stane skutečný život. Tak začneš objevovat potenciál svého života v plném rozměru s lehkostí a radostí.

Přeji si, abychom žili v autentičnosti a přijímali své emoce a pocity tak, jak jsou. Právě zde přichází možnost proměny a pochopení. Život je pohyb, život je flow. Všechno plyne v poklidném chaosu a my se skrz svoji praxi stáváme jedním celkem. Propojení pohybu a dechu v jednom sledu nám dává příležitost jednoduše najít stabilitu a začít objevovat základní otázku – kdo jsem?

Martina Kopecká

Lekce vždy spojuji s příjemným protažením, dokážu se napojit na kolektiv, který se sejde na hodině, a přizpůsobovat tak lekce aktuálním potřebám.

Od dětství jsem sportovně založená a velmi mě baví pohyb. Na základce jsem reprezentovala školu ve volejbalu a atletice, později jsem se věnovala tenisu, basketbalu a nakonec se vrátila k rekreačnímu volejbalu.

Při studiích na VŠ jsem měla možnost navštívit mé první lekce jógy, které absolutně změnily můj svět. Jóga mi dává smysl, naplnění, radost i klid a díky tomu, že znám pozitiva účinků jógy na lidského jedince (tedy sama na sobě), rozhodla jsem se absolvovat akreditovaný kurz a předávat jógu tak, jak ji vnímám já, dál.

Lekce vždy spojuji s příjemným protažením, dokážu se napojit na kolektiv, který se sejde na hodině, a přizpůsobovat tak lekce aktuálním potřebám. Mé zaměření je komplexní a umím předat různorodost v mých lekcích. Nikdy se nestane, že by lekce byla stejná jako ta předchozí. Každou hodinu koncipuji s trochu jiným tématem a záměrem tak, aby přinesla nové poznatky nejen pro mě, ale zejména pro skupinu účastníků.

Vnímám svou cestu jógy jako nekonečnou, protože je vždy co nového se naučit a poznat. Vzdělávám se průběžně ať už samostudiem, na lekcích nebo seminářích.

Marek Krutina

Jako lektor vedu jemnější lekce pro zdravá záda a i silovější hodiny, ve své praxi je rád kombinuji.

Józe se věnuji již několik let a stala se součástí mého života. Přináší mi životní rovnováhu, vrací mi zpět mou energii, je to cesta k sobě samému a hlavně s ní přichází radost, kterou bych rád sdílel s ostatními.

Jako lektor vedu jemnější lekce pro zdravá záda a i silovější hodiny, ve své praxi je rád kombinuji.

Lekci vždy začínám dechovým cvičením a obrácením pozornosti k nám samotným. Přes průpravné cviky a pozdravy slunci se postupně dostáváme k jednotlivým ásanám, které se liší podle úrovně lekce. Na konci si dopřejeme závěrečnou relaxaci, abychom nechali doznít jejich účinky.

Eliška Macková

V józe nacházím skloubení krásy pohybu a plynulosti nádechu a výdechu.

S jógou jsem se poprvé setkala ve svých 19 letech. A jelikož mé dětství a dospívání bylo plné estetických sportů a závodění v nich, na józe velice oceňuji její opak - nesoutěživost a klid. Právě proto ve svých lekcích věnuji dostatek času poklidným dechovým technikám a závěrečné relaxaci, přičemž ale mé lekce mohou být i dynamičtějšího a silovějšího charakteru.

Mimo jiné ve svých lekcích dbám na správné postavení chodidla, pánve a celého těla a snažím se vždy vycházet z potřeb a momentálního naladění klientek a klientů ve studiu.

V józe nacházím skloubení krásy pohybu a plynulosti nádechu a výdechu. K józe přistupuji s velkou pokorou a snažím se neustále vzdělávat, a dozvídat se tak o józe více a více. Nyní studuji druhým rokem na FTVS - CŽV Jógu a jógovou terapii, kdy se hodiny východní a indické filozofie kloubí s hodinami vývojové kineziologie. To se přímo váže na mou profesi.

Když zrovna neučím jógu ve studiu, učím děti. Jsem totiž učitelkou předškolních dětí. Práci s dětmi se věnuji již několikátým rokem. Jóga je v mých očích jakýmsi protipólem a vyvážením překrásné, radostné zároveň však i psychicky velice náročné práce s předškolními dětmi. Věřím totiž, že i právě díky józe jsem lepší učitelkou. Těším se na společně strávené chvíle na podložce, ale i mimo ni.

Kateřina May

K józe jsem si našla cestu před sedmi lety, kdy jsem se přestěhovala do Austrálie a potýkala se se všemi možnými výzvami života v nové zemi.

K józe jsem si našla cestu před sedmi lety, kdy jsem se přestěhovala do Austrálie a potýkala se se všemi možnými výzvami života v nové zemi. Vyrazila jsem tehdy poprvé na jógu - všichni totiž říkali, že je dobrá pro tělo i duši. Měli pravdu, už jsem u ní zůstala 🙂

V roce 2021 jsem se po mnohaleté vlastní jógové praxi, zaměřené převážně na Vinyasa jógu, rozhodla udělat si dlouho odkládaný certifikát online. Posledních sedm let jsem strávila na cestách po světě, kde jsem měla tu čest studovat, navštívit různá jógová studia a poznat mnoho lidí z různých prostředí a kultur. Tato životní zkušenost se společně s jógou stala nedílnou součástí mé osoby.

Ve svých lekcích reflektuji, co jsem na své osobní, nejen jógové cestě poznala. Snažím se předávat jakousi přidanou hodnotu, energii, kterou si můžeme z lekce odnést. Do lekcí, kromě fyzické praxe, zapojuji Pranayamu, Mindfulness, Meditaci, ale také hravost, lehkost a kreativitu. Pracuji se spojením těla, duše a mysli na vlně společného dechu v prostředí, které je bezpečné, uvolněné a přátelské pro všechny bez rozdílu.

Potenciál jógy přetvářet nastavení naší mysli i způsob, kterým přistupujeme k životu i sobě samým, je dle mého názoru nejdůležitější součástí jógové praxe. Samotné slovo Jóga znamená 'to unite' - propojení těla, mysli a duše. Propojení vědomého dechu a pohybu. Propojení jednotlivce s celkem a zároveň hledání cesty zpět “dovnitř” k sobě samým.

Klára Moravcová

Jóga není fyzická praxe se spirituálními benefity, ale spirituální praxe s fyzickými benefity.

Věřím, že jóga není fyzická praxe se spirituálními benefity. Je to spirituální praxe s fyzickými benefity.

S jógou jsem se setkávala od dětství díky své mamince, ale přímou zkušenost jsem měla až v roce 2015. Na podložku mě přivedlo bloudění ve vnějším i vnitřním světě. V každé jednotlivé ásaně, plynutí mezi nimi a v síle dechu jsem nalézala cestu zpět. Jóga se pro mě stala cestou k sebeuzdravení a nalezení sebe sama.

Zamilovala jsem se do ní natolik, že jsem se po roce praktikování vydala do severní Indie a následující rok zahájila studium indologie na Univerzitě Karlově. A rozhodnutí předávat jógu ostatním a podělit se o její kouzlo bylo jedno z nejlepších, jaké jsem v životě učinila. Lektorování mě nesmírně baví - a jako má jógová cesta se neustále vyvíjí.

Bude mi ctí i potěšením se během této cesty potkat na podložce s každou milou duší. Do lekcí se snažím integrovat své vlastní zkušenosti a znalosti z indologie, pránájámu, meditaci a sesynchronizovat s nimi nabouchaný playlist.

Spolu s mou praxí jógy jsou mými dalšími láskami dobrá káva, západy slunce, tvůrčí psaní a detektivky.

Míša Neumanová

S jógou kráčím mnoho let a ještě se mi společné putování neomrzelo, naopak.

Jóga je cesta. Cesta k sobě. S jógou kráčím mnoho let a ještě se mi společné putování neomrzelo, naopak. Stále je co objevovat.

Pěstuji ve svém životě všímavost a laskavost. Kdo navštěvuje mé lekce, potvrdí, že o nich často hovořím. Jóga je skvělý nástroj k jejich uchopení. Jóga udržuje mé tělo v integritě a mysl v kondici.

K tomu, abyste s jógou začali, nepotřebujete být ohební, sportovně založení a silní. Stačí mít otevřenou mysl a chuť poznat něco nového a s tím třeba i kus sebe.

Když na sebe netlačíte, cvičíte a žijete s lehkostí v souladu se svým dechem, myšlenky necháváte plynout a srdce přijímat, dostavuje se většinou ono známé tvrzení, že jóga spojuje tělo, mysl a duši.

Je mi ctí být čtvrtým rokem součástí MOODí rodiny a zcela zaujatě můžu prohlásit, že je to tu stále lepší a lepší. Na viděnou na podložce.

Markéta Nováková

Velmi ráda vidím lidi vracet se za mnou s úsměvem na tváři.

Józe jsem se začala věnovat v roce 2019, kdy jsem si začala uvědomovat, že potřebuji zpomalit a odpoutat se od každodenního zrychleného života.

Čtrnáct let jsem pracovala v gastronomii a cítila jsem, že potřebuji změnu, která přišla postupem času sama. Asi jako všechno potřebuje svůj čas a přijde vždy v tu chvíli, kdy to přijít má.

Jóga mi doslova a do písmene zachránila život. Po úplném vyhoření, kdy jsem nevěděla, co se svým životem dál, jsem si rozhodla udělat si kurz na lektora. Nikdy předtím by mě ani ve snu nenapadlo, že zrovna tenhle směr bude ten správný. Celý život jsem byla sportovně aktivní, ale tímhle směrem jsem moc blízko neměla, ač jsem věděla, že za tím vším není jenom fyzická aktivita.

Když jsem odučila v roce 2022 svou první lekci, všechno mi začalo dávat naprostý smysl. Věděla jsem, že to je přesně to, co mě v životě naplňuje a čemu se chci 100% věnovat. Pomáhat lidem, směřovat je k lepším, smysluplnějším a pozitivnějším životům, a to nejenom na podložce. Věřím, že každý si v životě zasloužíme šanci něco na sobě změnit a také věřím, že právě jóga může být jednou z možností, jak zapracovat právě i na své mentální stránce.

Velmi ráda vidím lidi vracet se za mnou s úsměvem na tváři a vidět, jak jim mé lekce, které jsou energeticky nabité, pomáhají i v denním životě.

Přijďte se i vy ke mně na lekci pozastavit, navnímat se na své tělo a na svou podstatu skrze dech a jógové ásany (občas i vzhůru nohama).

Budu se na vás těšit v přítomném okamžiku.

Bára Oberreiterová

Od mala mám velice pozitivní postoj ke sportu, miluji běhání, jízdu na kole, na bruslích, turistiku, plavání a jógu.

Od mala mám velice pozitivní postoj ke sportu, miluji běhání, jízdu na kole, na bruslích, turistiku, plavání a jógu.

Jóga je pro mě způsob, jak efektivně zregenerovat namáhané a přetěžované svaly, posílit ty méně využívané, posílit svou koncentraci a současně vykompenzovat celodenní kancelářskou práci. Vnímám jógu jako prostředek ke zklidnění mysli, uzemnění sama sebe a uvědomění si, že moje tělo, dech i mysl jsou propojené a je zapotřebí s nimi vzájemně pracovat. Jóga mi ukázala, jak se naučit kontrolovat svůj dech, energii a jak začít ovládat svou mysl a myšlenky, jak přijímat změny a jak se s nimi vyrovnávat, učí mě sebelásce a respektu k sobě samé.

Pokud se naučíme přijímat věci tak, jak jsou, neubližovat sobě ani lidem okolo, neulpívat na věcech, lidech a skutečnostech, oprostit svou mysl od zbytečností, žijeme krásný a šťastný život. Své hodiny naplňuji pranajámickými technikami a asánovou praxí, která současně formuje i protahuje tělo.

Lenka Pidimová

K józe jsem se původně dostala jako ke kompenzačnímu cvičení pro různé aktivity i neaktivity.

K józe jsem se původně dostala jako ke kompenzačnímu cvičení pro různé aktivity (jezdectví, plavání, běh, …) i neaktivity (věčného sezení nejen u studia Molekulární biologie a genetiky). Časem mě ale začala čím dál víc zajímat a ukázala mi, co vše v životě může pomoct vyřešit.

Naučila jsem se, že jóga je …
… síla i jemnost,
… výdech a nádech,
… energie i odpočinek,
… pohyb i zastavení,
… cesta i cíl,
… na celý život,
… pro všechny!

Na mé lekce se tedy nemusí bát přijít úplný začátečník ani pokročilý jogín. Těším se na setkání na podložkách, kde si společně užijeme radost z pohybu v rytmu dechu.

Katka Prokopová

Jóga mě učí vnímat s pokorou a láskou nejen sama sebe, ale i svět kolem.

Jóga si mě našla sama. Jako by čekala někde za rohem, až budu připravená přijmout ji jako ucelenou cestu plnou poznání. Učí mě vnímat s pokorou a láskou nejen sama sebe, ale i svět kolem, což pokládám za obrovský dar. Stala se tak mým velkým učitelem, nekonečným dobrodružstvím a láskou na celý život.

Mé lekce jsou různorodé a pokaždé zaměřené trochu jiným směrem. Někdy budeme setrvávat více na fyzické úrovni, jindy půjdeme hlouběji do nitra našeho já. Někdy praxi propojíme s filozofií, jemnost s dynamikou.
Vždy se ale budeme snažit pracovat na pochopení práce s tělem a koncentraci pozornosti na přítomný okamžik.

Na konci lekce se můžete těšit na rozmazlování aroma olejíčky.

Kristina Rudišová

Jóga má přínos i do života mimo sál, naučí vás dýchat a možná se přistihnete, že si na zastávce při čekání na tramvaj srovnáváte svůj postoj.

Jóga mě fascinuje. Působí naprosto přirozeně a každý si v ní může najít to svoje. Má přínos i do života mimo sál, naučí vás dýchat a možná se přistihnete, že si na zastávce při čekání na tramvaj srovnáváte svůj postoj.

V MOODu mě baví balanc mezi Deep a Light jógou, nedokázala bych se rozhodnout jen pro jednu. Miluju, když se při relaxaci v Lightu zhasnou světla, máme jen jemné podsvícení, je ticho a voní tu olejíčky. Stejně tak, když si vymyslím těžší sestavičku na Deep a cítím, že klienti překonávají sami sebe.

Petr Rybníček

Petr před lety začal díky józe objevovat obrovskou moc dechu.

Petr před lety začal díky józe objevovat obrovskou moc dechu. "Na vlastní kůži jsem pocítil její účinky po stránce fyzické i psychické a nyní se snažím své poznatky předávat dále. Mým záměrem je na lekcích vytvářet příjemnou atmosféru, vzbuzovat v lidech touhu po poznání a zdokonalování se.

Na hodinách pravděpodobně zkombinujeme různé styly jógy, neopomeneme techniku, zmíníme filosofii, ale především budeme mít dost času na vlastní a nepřenositelný p(r)ožitek z pohybu."

Bára Schramlová

Jóga umí rozhýbat tělo a zároveň zklidnit mysl – to je její největší kouzlo.

Jóga umí rozhýbat tělo a zároveň zklidnit mysl – to je její největší kouzlo, a i díky tomu mi vždy zaručeně zvedne náladu a dodá spoustu energie. Józe se věnuji už několik let a s každým dalším dnem mě baví zase o něco více. Den co den díky ní objevuji nové možnosti svého těla a pokaždé mě nadchne svojí pestrostí.

Na svých lekcích se snažím, aby každý z hodiny odcházel se stejným nadšením jako já. S čistou hlavou, rozhýbaným tělem a hlavně s dobrou náladou.

Lekce jógy nejsou žádná věda, a kdyby byly, moji hodinu zvládne každý. Vědu mám totiž v oblibě, a proto studuji bioinformatiku na Karlově univerzitě. Pokud mi z tvoření lekcí zbude dávka kreativity, tak ve volném čase šiji, pletu nebo vyšívám.

Těším se, až se uvidíme na lekci.

Eva Slámková

Jógu vnímam ako živnú pôdu pre spájanie tela s mysľou a pre môj vlastný mier.

Jógu vnímam ako živnú pôdu pre spájanie tela s mysľou a pre môj vlastný mier. Asanová prax mi zároveň dovoľuje skúmať môj ľudský potenciál, na ktorý som zvedavá stále viac.
Verím v rovnováhu, a preto učím a praktikujem dynamickejšiu Vinyasa aj pomalšie štýly ako Yin či jemná flow.

Cieľom našej spoločnej praxe je, aby ste sa cítili nabití, priestornejšie a pokojne ukotvení v sebe a svete okolo. Na hodinách si okrem sily, mobility a flexibility vždy nájdeme priestor aj pre mindfulness, meditáciu a jogickú prácu s dychom.

Jógu vnímam ako živnú pôdu pre spájanie tela s mysľou a pre môj vlastný mier. Asanová prax mi zároveň dovoľuje skúmať môj ľudský potenciál, na ktorý som zvedavá stále viac. Rada ju kombinujem s Vippasana meditáciou, aby som si prečistila myšlienky a objavila nové perspektívy.

Môja cesta jógou začala pred viac než dekádou. Na počiatku som ju vnímala predovšetkým ako formu fyzického cvičenia. Postupom rokov som si v thajskom kláštore otvorila dvere k meditácii a tá mi toto vnímanie plne prepísala. Zásadnú rolu zohral pred siedmimi rokmi aj holub. Vo vtedy nie obľúbenej asane som sa prvýkrát odovzdala cez dlhý výdych diskomfortu a objavila tak znova ďaľšiu obohacujúcu dimenziu jógy, ktorú rada nechám prebádať aj vás.

Eliška Sobotková

Budoucnost patří těm, kteří věří svým krásným snům.

Jóga mi dává sílu, dar zastavení se a poznání, jak se svými emocemi pracovat i ve světě mimo podložku, ve světě, který je uspěchaný a komerční.

Své lekce sestavuji s ohledem na měsíční fáze, roční období, orgánové měsíce, ájurvédské tri dóši (Váta, Pitta, Kapha) a vždy se do nich snažím promítnout něco sama ze sebe. Sebevyjádření a vlastní tvorba, která mi dává smysl, mě naplňuje a rozdává radost okolí. Cítím se dobře obklopená pozitivními lidmi, ať jsem kdekoliv, i když nejraději v přírodě na čerstvém vzduchu a květinami všude kolem.

Mojí vášní je pečení a kreslení - to mi dokáže na chvilku zastavit tok myšlenek stejně jako praktikování jógy. Zajímám se o zdravý, střídmý životní styl, který vnáším do svého denního života stejně jako rituály a tradice.

Miluji sport, vodu, plavání, hory, túry, přírodu, klid lesa, zeleň. Možná jsem snílkem a někdy létám nad zemí, ale jak kdysi pronesla Eleanora Rooseveltová, bývalá první dáma USA: „Budoucnost patří těm, kteří věří svým krásným snům.“ A já nepřestávám věřit.

Anička Smutná

Moje cesta s jógou začala před několika lety, kdy jsem hledala nový životní směr, kterým bych se mohla vydat.

Moje cesta s jógou začala před několika lety, kdy jsem hledala nový životní směr, kterým bych se mohla vydat.

Jóga mi od počátku přináší pozitivní životní energii, odpočinek, uklidnění, nalezení životní rovnováhy a potěšení.

V roce 2020 jsem se rozhodla prohloubit svou praxi a začít se vzdělávat v oblasti jógy. Mezi průvodce mou jógovou cestou patří Marlene Schmitt, Yoga Sarah, Nikol Votrubová a mnoho dalších.

Bára Tomková

Snažím se šířit lásku a důvěru k sobě samým a k ostatním bytostem.

K józe jsem se poprvé dostala v patnácti letech, docela náhodou. Něco mě přimělo se k ní pravidelně vracet, možná ten pocit v šavásaně, možná zvědavost, co všechno moje mysl a tělo dokáže, možná protože jsem už tenkrát věděla, že je za těmi pozicemi něco víc.

Jóga, mindfulness a spiritualita ke mně promlouvaly stále víc a víc, až se nakonec staly neoddělitelnou součástí mého života, mě samotné.

Mým cílem je vést ostatní zpátky k sobě, ke své pravé podstatě a vnitřnímu klidu, k tomu aby sami sebe lépe poznali, aby našli domov ve svém těle i na tomto světě. Snažím se šířit lásku a důvěru k sobě samým a k ostatním bytostem. Jóga je cesta, nástroj učení a poznávání člověka, kterým jsme, a světa, ve kterém žijeme.

Bude mi ctí jít touto cestou s vámi. Na lekcích nasloucháme svému tělu a vnitřnímu hlasu a propojujeme dech s pohybem v plynulé flow. Společně objevujeme hranice a vědomě je posouváme skrze ásany, dech, meditaci a mindfulness.

Bára Tuzarová

Na józe se mi nejvíc líbí, že nám dává spoustu praktických nástrojů, jak být doopravdy v přítomnosti.

Na józe se mi nejvíc líbí, že nám dává spoustu praktických návodů, jak být doopravdy v přítomnosti, a zároveň je přirozenou cestou k zachování zdravé síly a mobility.

Každý vědomý nádech a výdech je šancí být plně tady a teď. Ať už jsem sportovec, manažer, účetní, umělec, lékař nebo řidič, nám všem se toto umění hodí. Neutíkat do toho, co už bylo a co nemůžeme zpěvně ovlivnit, ani do toho, co teprve přijde a nemůžeme to stoprocentně kontrolovat. Co ale můžeme, je plně vnímat každý náš nádech a výdech, a to nejenom na podložce při praxi jógy, ale hlavně mimo ni.

Zároveň se snažím své lekce stavět terapeuticky po všech stránkách – jak té psychické, tak i fyzické. Dbám na zdravé, bezpečné a udržitelné provedení pozic v souladu s moderními poznatky z fyzioterapie. No a kromě toho, že ráda plynu s dechem a učím ostatní, jak na to, mám ráda i dobré české pivo, teplé letní večery s rodinou a přáteli, cestování, a vodní sporty všeho druhu.

Martina Vaic

Ve všech lekcích se soustředím na zdravé provedení pohybu i samotné pozice a snažím se najít vhodnou a přínosnou variantu pro každého z vás.

Jsem lektorka jógy a také její věčná studentka. Zároveň jsem taky maminka a milovnice kávy.

Na mých lekcích se příjemně protáhneme, zahřejeme a nakonec vždy uzemníme a zrelaxujeme při Šavásaně. Ve všech lekcích se soustředím na zdravé provedení pohybu i samotné pozice a snažím se najít vhodnou a přínosnou variantu pro každého z vás.

Myslím, že každý styl jógy nám může něco dát, a tak i já se inspiruji na různých lekcích.

Moje srdcovka je vinyasa, tedy dynamičtější styl, ale ráda ho propojuji s jemnější a klidnější praxí.

Ráda pracuji s hudebním podkladem svých lekcí a často prožitek doplňuji vůní esenciálních olejů.

Mým cílem je, abyste z jógy odcházeli s tím, že jste udělali nejen něco pro své tělo, ale i hlavu a mysl. A taky s úsměvem.

Jóga si mě získala v náročnějším období rodičovské dovolené, kdy mne vytrhla ze všedního stereotypu a přinesla mi více klidu, trpělivosti a úsměvů pro mou dceru. Později si mne našla možnost instruktorského kurzu, kde jsem si chtěla své znalosti pouze prohloubit. Ale brzy jsem cítila, že bych blahodárné účinky jógy moc ráda předávala dál.

Na józe je pro mne krásné to, že si v ní snad úplně každý může najít to své. Ať už se chce věnovat především té fyzické stránce, protáhnout, posílit tělo, posunout svoje hranice, nebo té duševní. Můžeme se zapotit na dynamické, intenzivní lekci, nebo se zklidnit na té pomalejší a relaxační, a nebo se můžeme třeba věnovat jen svému dechu a meditovat.

Těším se, že se spolu potkáme na podložkách.

Markéta Veletová

Do lekcí ráda zařazuji i poznatky a principy biomechaniky lidského pohybu

Na józe mám nejradši její přenos do každodennosti. Nejen správným postojem našeho fyzického těla, ale i postojem k situacím, s kterými se v životě setkáváme. Stejně jako můžeme prohlubovat a objevovat danou ásanu, můžeme rozpouštět a měnit zakořeněné vzorce na cestě jógy.

V každé fázi našeho života nám má co nabídnout, ať už hledáme protažení, nebo větší ponoření do sebe samých.

Učí nás vnímavosti k vlastnímu tělu, trpělivosti a připomíná nám, že dech je všemocný nástroj.

Lekce se snažím předávat formou lehkosti, kde máme společný prostor na objevování vlastního těla, a zastavení se, aby mohlo vše prožívané z každého dne doznít. Potkáme se spíše na jemnějších lekcích jógy, kam ráda zařazuji i poznatky a principy biomechaniky lidského pohybu.

Andrea Vosmiková

Svou osobní praxi si ladím podle svého ženského cyklu, ale i lunárního. Někdy je více ásanová, někdy více meditativní.

Dopřát si čas (s)plynout sama se sebou, naladit se na svůj vnitřní hlas, skrze tělo proplout až duši, to je pro mě jóga. Svou osobní praxi si ladím podle svého ženského cyklu, ale i lunárního. Někdy je více ásanová, někdy více meditativní.

Miluju hru na indické harmonium, zpěv bhadžanů, rituály, ženskou cykličnost, tvoření, témata, která nás ženy spojují a vzájemně obohacují. Ráda provázím jógou (nejen) ženy, těhotné a současně jsem lektorkou Školy pánevního dna - metody 3x3.

Při společné jógové praxi se můžete těšit na plynutí, které začínáme napojením se na sebe, pránájámou, mantrou. Pokračujeme jemným prolínáním ásan a v závěru se položíme do relaxace s dotekem éterického oleje. Můžete se těšit na hatha jógu přizpůsobenou potřebám našeho západního světa, tedy jógu propojenou se zdravým a funkčním pohybem.

Alžběta Wulkan

Jóga je způsob myšlení a prožívání života.

Jóga je pro mě úchvatná, nikdy nekončící cesta (sebe)poznání, přinášející do života harmonii a radost. Věřím, že si každý v józe může najít to, co zrovna potřebuje.

S jógou jsem se poprvé seznámila v roce 2013, kdy jsem ji mylně brala jako doplňkové protahování k atletice, kterou jsem tehdy dělala.

Moje transformační jógová cesta však začala v roce 2017, kdy jsem musela podstoupit složitou operaci. Jóga mi, jako jediná, pomohla vrátit tělo do původního stavu a měla nesmírný vliv na mou mysl. Jóga je totiž mnohem víc než jen fyzická aktivita, je to i způsob myšlení a prožívání života.

Mám ráda dynamičtější styl jógy a tzv. flow, a to se promítá do mých lekcí. V průběhu lekce ale zařazuji i výdrže v ásanách, abychom měli možnost pozorovat své tělo i mysl a prodýchat přicházející pocity.

Mé lekce jsou jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jogíny. Společně objevujeme i posouváme své hranice. Důležitost vidím i ve správné technice dýchání. Své lekce tak začínám pránájámou, která nám pomáhá naladit se na náš vnitřní svět.

Provázet ostatní na jejich jógové cestě je pro mě darem a životním naplněním.

Denisa Žideková

Denisa se józe věnuje už šest let. Nejraději má Hatha jógu a Vinyasu.

Na mojej hodine sa môžete tešiť na úvodnú meditáciu, kreatívny flow a záverečné cvičenie Gratitude.

Yoge sa venujem už 6 rokov. Cvičenie Yogy ma nesmierne baví, a preto som si pred dvoma rokmi urobila trénersky kurz na Hatha Yogu a pod vedením skvelých zahraničných lektorov aj ďalší kurz Vinyasa Yogy.