Lektoři

Katka Klemšová

Sportu se aktivně věnuji od roku 2008, kdy jsem začala pracovat jako osobní trenérka fitness a kondičního cvičení..

Sportu se aktivně věnuji od roku 2008, kdy jsem začala pracovat jako osobní trenérka fitness a kondičního cvičení.

Měla jsem potřebu se pořád za něčím hnát, až mi tělo dalo před dvěma lety najevo, že je čas zvolnit, myslet více na sebe a ne jen na ostatní. V tom okamžiku se v mém životě objevila jóga. Jóga je pro mne zklidnění, ztišení mysli, uvolnění a ponoření do sebe sama. Dává mi nové pohledy na život a okolí, uvědomění si, abychom se nebrali tak vážně, život si užívali a brali ho takový, jaký je. I když se zaměřuji na silovější a dynamičtější styly, jako je vinyasa, power joga nebo ashtanga, cizí mi nejsou ani pomalejší a relaxační styly jako jin joga. Čím déle praktikuji, tím více vyhledávám pomalejší a jemnější lekce. Vše se dá přizpůsobit jak začátečníkovi, tak pokročilému. Společně se pak povezeme na vlně dechu až do příjemného uvolnění.

Bára Tuzarová

Na józe se mi nejvíc líbí, že nám dává spoustu praktických nástrojů, jak být doopravdy v přítomnosti.

Na józe se mi nejvíc líbí, že nám dává spoustu praktických návodů, jak být doopravdy v přítomnosti, a zároveň je přirozenou cestou k zachování zdravé síly a mobility.

Každý vědomý nádech a výdech je šancí být plně tady a teď. Ať už jsem sportovec, manažer, účetní, umělec, lékař nebo řidič, nám všem se toto umění hodí. Neutíkat do toho, co už bylo a co nemůžeme zpěvně ovlivnit, ani do toho, co teprve přijde a nemůžeme to stoprocentně kontrolovat. Co ale můžeme, je plně vnímat každý náš nádech a výdech, a to nejenom na podložce při praxi jógy, ale hlavně mimo ni.

Zároveň se snažím své lekce stavět terapeuticky po všech stránkách – jak té psychické, tak i fyzické. Dbám na zdravé, bezpečné a udržitelné provedení pozic v souladu s moderními poznatky z fyzioterapie. No a kromě toho, že ráda plynu s dechem a učím ostatní, jak na to, mám ráda i dobré české pivo, teplé letní večery s rodinou a přáteli, cestování, a vodní sporty všeho druhu.

Gabča Fialová

Zaměřuji se jak na klidnou a relaxační jógu, tak na dynamičtější lekce..

Zaměřuji se jak na klidnou a relaxační jógu, tak na dynamičtější lekce.

Jóga mi pomohla překonat jedno tězké životní období, a proto nikdy nepřestanu tvrdit, že je jóga lepší než psycholog. Ráda bych radost z jógy a její pozitivní vliv na psychiku člověka šířila dál. Ať už to bude při jemných lekcích, kdy se protáhneme, zrelaxujeme, uvolníme tělo, mysl a veškeré napětí v těle, nebo při dynamických lekcích, kdy přes plynulé pohyby a pevné pozice nebudeme myslet na nic jiného, než na náš dech a známé “tady a teď”. Dech je nedílnou součástí každé lekce a pokud to pochopíme, prožitek z jógy bude o to intenzivnější. Jedno ale mají oba druhy lekcí společné. Vždy kladu důraz na správné provedení jednotlivých ásan a vyvážení mezi protahováním a posílením celého těla. Na závěr nikdy nemůže chybět relaxace, většinou formou vizualizace a s aromaterapií. Z lekcí odejdete naplnění energií, zrelaxovaní a s úsměvem na tváři.

Sylva Dundáčková

Jóga je pro mě odpočinkem, terapií, spojení se sebou a místem, kde čerpám energii.

Jóga je pro mě odpočinkem, terapií, spojení se sebou a místem, kde čerpám energii. Stala se pro mě životní cestou. Zajímá mě propojení tradiční jógy a fyzioterapie.

Učení jógy vnímám jako vytváření prostoru, ve kterém vás velmi jemně a z bezpečné vzdálenosti provádím pří hledání cest spojení se sebou. Jelikož věřím, že vše, co potřebujeme znát, máme již v sobě. Jen to probudit. V rámci lekcí využívám zkušenosti ze studií fyzioterapie a absolvování různých fyzioterapeutických kurzů zaměřených na práci s tělem a dechem. Také jsem prošla 200hodinový kurz vinyasa jógy v Prague Yoga Collective a studuji ucelený, více než roční kurz Jógy v širších souvislostech.

A tak do jednotlivých lekcí zapojuji optimální nastavení v jednotlivých jógových pozicích, dechové a relaxační techniky, energetických cvičení, kreativitu a hravost.

Jana Jedličková

Proč zrovna jóga? Protože v józe se nemusí nic. Skutečně nic. V józe se jenom může a může se naopak zcela všechno!

Proč zrovna jóga? Protože v józe se nemusí nic. Skutečně nic. V józe se jenom může a může se naopak zcela všechno!

Jóga je způsob, jak se ráno dostat z postele a také způsob, jak se do ní večer vrátit. Je to způsob, jak proplout dnem. Pomocí jógy se dá uklidit si v hlavě a také v celém těle.

Jsem snílek a miluji dezerty. Lektoruji jógu a stále se vzdělávám. Vedle doktorského studia se aktivně věnuji lezení a všemu, co k němu patří, včetně spaní pod hvězdami a cestování do dálných, a ne tak dálných krajin. Miluji dobré jídlo, luční květiny a sobotní rána. Nejsem ranní ptáče a nejsem ani večerní sova. Zvýšit tep mi dokáže myšlenka na espresso a dort.

Bára Oberreiterová

Od mala mám velice pozitivní postoj ke sportu, miluji běhání, jízdu na kole, na bruslích, turistiku, plavání a jógu.

Od mala mám velice pozitivní postoj ke sportu, miluji běhání, jízdu na kole, na bruslích, turistiku, plavání a jógu.

Jóga je pro mě způsob, jak efektivně zregenerovat namáhané a přetěžované svaly, posílit ty méně využívané, posílit svou koncentraci a současně vykompenzovat celodenní kancelářskou práci. Vnímám jógu jako prostředek ke zklidnění mysli, uzemnění sama sebe a uvědomění si, že moje tělo, dech i mysl jsou propojené a je zapotřebí s nimi vzájemně pracovat. Jóga mi ukázala, jak se naučit kontrolovat svůj dech, energii a jak začít ovládat svou mysl a myšlenky, jak přijímat změny a jak se s nimi vyrovnávat, učí mě sebelásce a respektu k sobě samé.

Pokud se naučíme přijímat věci tak, jak jsou, neubližovat sobě ani lidem okolo, neulpívat na věcech, lidech a skutečnostech, oprostit svou mysl od zbytečností, žijeme krásný a šťastný život. Své hodiny naplňuji pranajámickými technikami a asánovou praxí, která současně formuje i protahuje tělo.

Týna Jarošová

Na svých lekcích se věnuji pomalé józe a jemnému plynutí v rytmu nádechu a výdechu.

Na svých lekcích se věnuji pomalé józe a jemnému plynutí v rytmu nádechu a výdechu. Ráda mám i dynamičtější lekce, které jsou výzvou a posilují naše tělo i ducha.

Jóga je pro mě nejen fyzické, ale i duchovní cvičení, pomáhá mi napojit se na sebe sama a dodává mi energii do každodenního života. Možná je to ten pravý prožitek pocitu „tady a teď“, který nám dovoluje být sami sebou a nechat myšlenky volně plynout. Józe se věnuji sedm let, aktivně od roku 2020. Během této doby jsem absolvovala 200hr Yoga Teacher Training v Prague Yoga Collective.

Těším se na vás na svých lekcích.

Bára Slabochová

K józe jsem se dostala před zhruba šesti lety, kdy jsem viděla na sociální síti jednu z těch “cool” pozic, kterou bych také chtěla umět.

K józe jsem se dostala před zhruba šesti lety, kdy jsem viděla na sociální síti jednu z těch “cool” pozic, kterou bych také chtěla umět. Přes pravidelnou praxi asán se mi jóga dostala pod kůži a já se rozhodla, že to, co mě tolik naplňuje, chci předávat i ostatním. Má vlastní jógová praxe je ashtangová, proto se spoustu prvků z ashtangy objevuje i u mě na lekcích. Zároveň na tomto základě nečekejte vždy plynulý přechod z jedné pozice do druhé. Naopak zastávám názor, že v asáně se začne “něco” dít až po pár nádeších a výdeších.

Na mých lekcích se zapotíte, ale je to zábava. To vám mohu zaručit. Navasanou, pozicí loďky, nikdy nepohrdnu.

Budu se na vás těšit.

Bára Schramlová

Jóga umí rozhýbat tělo a zároveň zklidnit mysl – to je její největší kouzlo.

Jóga umí rozhýbat tělo a zároveň zklidnit mysl – to je její největší kouzlo, a i díky tomu mi vždy zaručeně zvedne náladu a dodá spoustu energie. Józe se věnuji už několik let a s každým dalším dnem mě baví zase o něco více. Den co den díky ní objevuji nové možnosti svého těla a pokaždé mě nadchne svojí pestrostí.

Na svých lekcích se snažím, aby každý z hodiny odcházel se stejným nadšením jako já. S čistou hlavou, rozhýbaným tělem a hlavně s dobrou náladou.

Lekce jógy nejsou žádná věda, a kdyby byly, moji hodinu zvládne každý. Vědu mám totiž v oblibě, a proto studuji bioinformatiku na Karlově univerzitě. Pokud mi z tvoření lekcí zbude dávka kreativity, tak ve volném čase šiji, pletu nebo vyšívám.

Těším se, až se uvidíme na lekci.

Kateřina May

K józe jsem si našla cestu před sedmi lety, kdy jsem se přestěhovala do Austrálie a potýkala se se všemi možnými výzvami života v nové zemi.

K józe jsem si našla cestu před sedmi lety, kdy jsem se přestěhovala do Austrálie a potýkala se se všemi možnými výzvami života v nové zemi. Vyrazila jsem tehdy poprvé na jógu - všichni totiž říkali, že je dobrá pro tělo i duši. Měli pravdu, už jsem u ní zůstala 🙂

V roce 2021 jsem se po mnohaleté vlastní jógové praxi, zaměřené převážně na Vinyasa jógu, rozhodla udělat si dlouho odkládaný certifikát online. Posledních sedm let jsem strávila na cestách po světě, kde jsem měla tu čest studovat, navštívit různá jógová studia a poznat mnoho lidí z různých prostředí a kultur. Tato životní zkušenost se společně s jógou stala nedílnou součástí mé osoby.

Ve svých lekcích reflektuji, co jsem na své osobní, nejen jógové cestě poznala. Snažím se předávat jakousi přidanou hodnotu, energii, kterou si můžeme z lekce odnést. Do lekcí, kromě fyzické praxe, zapojuji Pranayamu, Mindfulness, Meditaci, ale také hravost, lehkost a kreativitu. Pracuji se spojením těla, duše a mysli na vlně společného dechu v prostředí, které je bezpečné, uvolněné a přátelské pro všechny bez rozdílu.

Potenciál jógy přetvářet nastavení naší mysli i způsob, kterým přistupujeme k životu i sobě samým, je dle mého názoru nejdůležitější součástí jógové praxe. Samotné slovo Jóga znamená 'to unite' - propojení těla, mysli a duše. Propojení vědomého dechu a pohybu. Propojení jednotlivce s celkem a zároveň hledání cesty zpět “dovnitř” k sobě samým.

Lenka Pidimová

K józe jsem se původně dostala jako ke kompenzačnímu cvičení pro různé aktivity i neaktivity.

K józe jsem se původně dostala jako ke kompenzačnímu cvičení pro různé aktivity (jezdectví, plavání, běh, …) i neaktivity (věčného sezení nejen u studia Molekulární biologie a genetiky). Časem mě ale začala čím dál víc zajímat a ukázala mi, co vše v životě může pomoct vyřešit.

Naučila jsem se, že jóga je …
… síla i jemnost,
… výdech a nádech,
… energie i odpočinek,
… pohyb i zastavení,
… cesta i cíl,
… na celý život,
… pro všechny!

Na mé lekce se tedy nemusí bát přijít úplný začátečník ani pokročilý jogín. Těším se na setkání na podložkách, kde si společně užijeme radost z pohybu v rytmu dechu.

Bára Piskačová

Jóga mě naučila být pozorovatelkou tohoto světa a sama sebe.

Jóga mě naučila být pozorovatelkou tohoto světa a sama sebe. Začala jsem vnímat svůj dech jako esenci všeho, proto se na dech zaměřuji během své jógové praxe a toto poslání předávám i svým studentům.

Jako malá holka jsem byla karatistka a sbírala kjú (pásky) v Shotokan karate. Náklonnost k východním filozofiím mi zůstala a díky článkům v časopisech o boomu power a bikram jógy v New Yorku jsem se v roce 2013 ocitla na mé první jóga lekci. Začátkem roku 2020 jsem dokončila instruktorský kurz 200hr Vinyasa Flow YTT.

Osobně ráda kombinuju dynamickou Vinyasa jógu společně s pomalým uvolněním těla a zklidnění mysli. Lekce se budou líbit i těm, kteří rádi posouvají své hranice a užívají si pokročilé pozice (asány).

Během svých lekcí se snažím dát každému studentovi dostatečný prostor, aby našel své aktuální možnosti a praxi si užil.

Vždycky Shavasana! 🙂

Petr Rybníček

Petr před lety začal díky józe objevovat obrovskou moc dechu.

Petr před lety začal díky józe objevovat obrovskou moc dechu. "Na vlastní kůži jsem pocítil její účinky po stránce fyzické i psychické a nyní se snažím své poznatky předávat dále. Mým záměrem je na lekcích vytvářet příjemnou atmosféru, vzbuzovat v lidech touhu po poznání a zdokonalování se.

Na hodinách pravděpodobně zkombinujeme různé styly jógy, neopomeneme techniku, zmíníme filosofii, ale především budeme mít dost času na vlastní a nepřenositelný p(r)ožitek z pohybu."

Simona Harániová

Pohyb a sport mě provází od malička celý život. Jóga si mě ale našla až později, když jsem se v roce 2017 přestěhovala do Prahy.

Pohyb a sport mě provází od malička celý život. Jóga si mě ale našla až později, když jsem se v roce 2017 přestěhovala do Prahy. Nejprve jsem objevila její fyzickou (asánovou) stránku, později mi však postupně do života přicházely i další a důležitější aspekty jógy, až jsem se rozhodla prohloubit své znalosti a přihlásila se na 200hr Teacher Training.

Naplňuje mě v lidech probouzet lásku k pohybu. Kdo už na mé lekci někdy byl, tak ví, že se neberu tak vážně. Je pro mě důležité, aby asánová praxe byla do jisté míry také zábava. Jen k tomu, co nás skutečně baví a naplňuje, se totiž budeme vracet s láskou a radostí celý život.

Na mých lekcích chci vytvářet prostor k tomu, abychom se vědomě zastavili, nadechli se, učili se vnímat tělo, dech a zůstali přítomni v daném okamžiku. Víc než na dokonale vypadající asány se budeme soustředit na jejich správné provedení a zapojení všech svalů. Občas vyzkoušíme různé dechové techniky, zaexperimentujeme s balančními pozicemi a budeme hledat své hranice, a tím lépe poznávat sami sebe a své tělo.

Mým cílem a přáním je ukazovat, že jóga je nejen skvělým nástrojem k udržení těla i mysli v dobré kondici, ale může být také úžasným návodem na šťastný život. Protože teprve mimo podložku se děje ta opravdová jóga 🙂

Katka Bělohlávková

Dráhu jógového lektora nastoupila před třemi lety. Zaměřuje se především na jógu na vlně dechu, dynamičtější Vinyasu, ale také na Hatha jógu.

Dráhu jógového lektora nastoupila před třemi lety. Zaměřuje se především na jógu na vlně dechu, dynamičtější Vinyasu, ale také na Hatha jógu, kterou měla možnost studovat i v tradiční formě, v Indii v Mysore.

Ve svých lekcích dbá na správné nastavení v asánách a svým jemným hlasem provádí každého na jeho jógové cestě.

"Miluji klid, který mi jóga dává, a zároveň pocit, že se neustále někam posouvám a vyvíjím. Je to pro mě ideální kombinace životní filozofie a pohybu. Mé lekce se snažím vést s ohledem na možnosti každého z klientů. Vždy začneme zklidněním, pokračujeme protažením a dynamičtějšími asánami. Na konci samozřejmě nikdy nechybí zasloužená šavásána, kdy necháme celou praxi doznít. Ráda také na svých lekcích využívám účinky aromaterapie, kterou nyní také studuji ve dvouletém kurzu na Institutu aromaterapie v Praze."

Anička Smutná