Kurz základních jógových pozic

Čtvrtky 4. 11. – 9. 12. od 18:45 do 19:45

Chcete začít s jógou, ale bojíte se?
Cvičíte pouze doma u videí a nejste si jistí, co (ne)děláte správně?
Chcete si zopakovat jógové základy?

Pak je náš šestitýdenní kurz základních jógových pozic s Lenkou Pidimovou přesně pro vás.

Čeká vás šest tematických lekcí zaměřených na základní principy ásánové praxe. Po absolvování minikurzu budete vědět, jak se svým tělem bezpečně pracovat. Naučíte se vědomě vést veškerý pohyb v rytmu dechu. Jednotlivé pozice bude lektorka postupně vysvětlovat v tematických celcích a souvislostech. Všechno ale zařadíme do struktury jógové lekce tak, abyste odcházeli odpočatí a aby vás to bavilo. Zkrátka zjistíte, že jóga je jen jedna a budete připraveni na další kroky vaší jógovou praxí s jistotou, že pozice provádíte správně.

Kurz bude probíhat v našem klidném a vzdušném Light sále. Po absolvování kurzu budete připraveni nakouknout i do našeho Deep sálu, kde probíhají intenzivnější dynamické lekce, na kterých se i trochu zapotíte a posílíte tělo.

Na kurzu je omezená kapacita, aby měla lektorka čas se každému individuálně věnovat.

Tematické okruhy jednotlivých lekcí:
1. Plný jógový dech a pozdrav Slunci – základ všeho

  • Základní dechová technika pro veškerou jógovou praxi a nejlepší nástroj pro stabilitu a přesnost ovládání pohybu a stability v pozicích.
  • Trénink v leže a na zádech, vytváření opory.
  • Pozdrav Slunci v rytmu dechu, jednotlivé pozice detailně rozebereme v samostatných hodinách.

2. Pozice s oporou na rukou – správné nastavení dlaní a paží – kočka, pes hlavou dolů, prkno, čaturanga dandásána (plus modifikace)

3. Stojné pozice, předklony, přechody

4. Záklony – kobra, sfinga, pes hlavou nahoru

5. Rotace,inverze – svíčka, pluh, princip základních twistů

6. Opakování aneb vše zapadá, plus ochutnávka pokročilejších ásán

Kdy kurz probíhá:

4. 11. 2021 – 9. 12. 2021
Čtvrtky 18:45 – 19:45

 

Cena kurzu:

Při registraci do 24. října: 1.199,-
Běžná cena: 1.399,-

Lektorka Lenka Pidimová

Moje jógová cesta začala před šesti lety na vysoké, když jsem hledala způsob, jak kompenzovat svému tělu věčné sezení. Našla jsem ovšem mnohem víc než to – pomoc v horších i lepších časech nejen pro tělo, ale také psychiku. Časem mě začalo zajímat víc a víc, co a jak funguje a proč to vlastně funguje.
V lekcích se snažím o správné provedení ásan vzhledem k fyziologii a anatomii lidského těla. Mám za sebou studium oboru genetiky a molekulární biologie, takže mě neminuly minimálně základy studia anatomie, fyziologie a antropologie. Dál jsem se věnovala i studiu kvality a bezpečnosti potravin, takže mám snad i dobrý základ, na kterém stavět.

Sály, ve kterých cvičíme, jsou vzdušné a prostorné. Kapacitu máme omezenou tak, aby měl každý dostatek místa a lektor nebo lektorka se mohli všem plnohodnotně věnovat. Na recepci vám uvaříme kávu nebo si můžete dát něco na zub. K dispozici jsou také šatny se sprchami.